Puchar Polski Południowej

4th-5th Sep 2021 Nysa, Poland

Regatta entries list

#
Class
Boat name
Sail number
Crew
Sailing club
Confirmed
Paid
1
Omega Standard
ADVENTURE
POL 302
Krzysztof Orwaldi
Mateusz Patrzałek
Natalia Pruchnik
KS Spójnia Warszawa
Yes
Yes
2
Omega Standard
LIRA
POL 1
Przemysław Witkowski
Hubert Selmoser
Łukasz Talikadze
LIRA KKŻ Kościan
Yes
Yes
3
Omega Standard
patentywodne.pl
POL 235
Krzysztof Łazarski
Edyta Grzelak
Lidia Kowal
Robert's Port
Yes
Yes
4
Omega Standard
MONSTER
POL 174
Waldemar Biały
Wojciech Kubas
Kamila Kubas
Monster Sailing Wrocław
Yes
Yes
5
Omega Standard
POL 345
Marcin Kozubowicz
AWF KATOWICE
Yes
Yes
6
Omega Standard
Gold Surfer
POL 140
Sylwester Lach
Wojciech Bezara
Bogusław Sawicki
KLUB ŻEGLARSKI NYSA
Yes
Yes
7
Omega Standard
Pucyfik
POL 175
Jędrzej Charłampowicz
Bartosz Mach
Maciej Skiba
Uniwersytet Morski w Gdyni
Yes
Yes
8
Omega Standard
AMA
POL 333
Krzysztof Grajewski
Ksawery Wierzbicki
Magdalena Piepiora
Dach System Sailing Team
Yes
Yes
9
Omega Standard
Mario
POL 450
Michał Oberski
Sławomir Białożyt
Ewa Man-Witańska
Fundacja żeglarska DAR ŚLĄSKA
Yes
Yes
10
Omega Standard
Paczka z Rusiborza
POL 466
Michał Smuszkiewicz
Wojciech Batorski
Marcin Piątek
Stowarzyszenie "Z Wiatrem i pod Wiatr"
Yes
Yes
11
Omega Standard
POL 112
Andrzej Kaliga
Adam Orzechowski
Michał Kaliga
HKŻ Turawa
Yes
Yes
12
Omega Standard
Wodna Pasja
POL 149
Radosław Stachurski
Mateusz Kaczmarorowski
Joanna Pestyk
KSW Fregata - Pogoria 1
Yes
Yes
13
Omega Standard
Kaliber 48
POL 457
Tomasz Staśkiewicz
Piotr Matyjaszczyk
Arkadiusz Kozimiński
KŻ Petrochemia Płocka
Yes
Yes
14
Omega Standard
POL 5116
Szymon Winiarski
Dominika Karkus
Wiktor Worobiec
Yacht Klub Polski Kraków
Yes
Yes
15
Omega Standard
Bitnair Nowa Sól
POL 104
Grzegorz Bitner
Jarosław Bitner
Daniel Suchobieski
Bitnair Nowa Sól
Yes
Yes
16
Omega Standard
POL 88
Rafał Sajkowski
Jarosław Anczakowski
Wojciech Mandela
Jacht Klub Opolski
Yes
Yes
17
Omega Standard
LOB-SA
POL 145
Sebastian Krauze
Tomasz Kempiński
Norbert Garbacz
Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Budowlani" przy LOB S.A.
Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Budowlani" przy LOB S.A.
Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Budowlani" przy LOB S.A.
Yes
Yes
18
Omega Standard
POL 182
Karol NAWROT
Eugeniusz Nawrot
Szymon Danielczyk
Yes
Yes
19
Omega Standard
GBR Pl 132
Arkadiusz Bezara
Marek Bornejko
Kuba Bornejko
J K Opty Otmuchow
Yes
Yes
20
Omega Standard
Jacht Klub Opty Otmuchów
POL 7
Krzysztof Juras
Grzegorz Strzemecki
Janusz Mirek
Jacht Klub Opty Otmuchów
Yes
Yes
21
Omega Standard
Piotruś Pan
POL 3942
Piotr Hupa
Piotr Koziorowski
Wiktor Leśkiewicz
UKS Morka
Yes
Yes
22
Omega Standard
Mgiełka
POL 465
Andrzej Dembiński
Zuzanna Raff
Mikołaj Szczudło
Jacht Andrzej Dembiński
Yes
Yes
23
Omega Standard
Hania
POL 455
Zbigniew Długaszewski
Bartosz Skrzypczak
Daniel Motłoch
LUBUSKI KLUB ŻEGLARSKI IM. MARIUSZA ZARU
Yes
Yes
24
Omega Standard
Płotka
POL 125
Adrian Lewandowski
Monika Dębowska
Piotr Bachman
KŻ Petrochemia Płock
Yes
Yes