Ogólnopolskie Regaty o Puchar Ziemi Sądeckiej

17th-19th Sep 2021

Znamirowice, Polska

Regatta results
ILCA 4 (Laser 4.7)
P Class Sail number Crew Dob Sailing club R1 R2 R3 R4 Net Kobiety
1 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 216581 Jan Pacheco-Śledź 2006 KŻ Horn Kraków 1 2 1 3* 4.00 -
2 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 209024 Gita Van Der Voort 2007 KŻ Horn Kraków 2 1 4 5* 7.00 1
3 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 217130 Karolina Jałoszyńska 2006 KŻ Nysa 3 6* 3 1 7.00 2
4 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 206282 Karol Rusin 2006 LOK Garland Gliwice 5 3 14* 2 10.00 -
5 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 218387 JAKUB JAWORSKI 2007 UKS Silesia Opty 4 8 2 17* 14.00 -
6 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 207349 Danuta Grudzień 2006 UKS Silesia Opty 6* 5 5 6 16.00 3
7 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 205651 Klara Matysik 2005 YKP Kraków 7 4 6 11* 17.00 4
8 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 180701 Wiktoria Grima 2005 TS Kuźnia Rybnik 10* 7 7 4 18.00 5
9 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 191838 Julia Maziarz 2006 KS Energetyk Jaworzno 9 10* 9 8 26.00 6
10 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 213223 Matylda Ferenc 2007 TS Kuźnia Rybnik 8 12 12 19* 32.00 7
11 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 164430 Kacper Kadłubowski 2007 LOK Garland Gliwice 13 27* 10 9 32.00 -
12 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 208691 Alicja Sobota 2007 Stowarzyszenie Marina Poraj 19* 19 8 10 37.00 8
13 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 160785 Wiktoria Urbańska 2008 UKS Wiking Zarzecze 22* 16 15 7 38.00 9
14 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 192832 Jakub Lipowski 2007 KN Lider Kraków 11 17* 17 12 40.00 -
15 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 209834 Bartłomiej Wrzosek 2007 KŻ Horn Kraków 12 26* 16 13 41.00 -
16 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 213208 KORNELIA KLIMAS 2007 UKS Silesia Opty 26* 14 13 14 41.00 10
17 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 195312 Emilia Maziarz 2008 KS Energetyk Jaworzno 20 11 18 22* 49.00 11
18 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 204911 HUBERT KAJMOWICZ 2007 YC PTTK Beskid Nowy Sącz 16 13 24* 21 50.00 -
19 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 111115 Kamil Szlachetka 2006 JK Pogoria Dąbrowa Górnicza 17 21* 20 15 52.00 -
20 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 195031 Kacper Stęplowski 2009 LOK Garland Gliwice 18 18 19 24* 55.00 -
21 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 192769 Mateusz Kolba 2006 KN Lider Kraków 14 22 25* 20 56.00 -
22 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 211288 Maciej Kowalski 2007 LOK Garland Gliwice 15 25* 23 18 56.00 -
23 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 218287 Aleksandra Jędryka 2005 Stowarzyszenie Marina Poraj 21 28* 11 27 59.00 12
24 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 174566 Alicja Maciąg 2007 KŻ Horn Kraków 24 9 27 UFD* 60.00 13
25 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 207572 Antoni Machaj 2006 YKP Kraków UFD* 15 30 16 61.00 -
26 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 173544 Maciej Malitowski 2008 LOK Garland Gliwice 25* 24 22 25 71.00 -
27 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 207579 Jakub Gąsienica-Wawrytko 2007 KS Wiaterni Nowy Targ 23 32* 26 23 72.00 -
28 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 205219 Kacper Niewiadomski 2007 LOK Garland Gliwice 28 20 29* 26 74.00 -
29 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 205334 Miłosz Orszulak 2008 YC PTTK Beskid Nowy Sącz 31* 29 21 29 79.00 -
30 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 203349 Jagoda Baran 2007 YKP Kraków DNF* 23 32 28 83.00 14
31 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 182209 Jan Pawlak 2006 YC PTTK Beskid Nowy Sącz 27 30 31 DNF* 88.00 -
32 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 198045 Sebastian Rzepa 2009 YC PTTK Beskid Nowy Sącz 30 31 28 DNF* 89.00 -
33 ILCA 4 (Laser 4.7) POL 0918 Julia Pac 2004 YKP Kraków 29 DNF* DNC DNC 97.00 15
ILCA 6 (Laser Radial)
OPP A
OPP B
Upwind24

Manage the regatta yourself with an easy-to-use online platform.

Sign up

© 2022 Upwind24. All rights reserved.