Mistrzostwa PSKCadet

10th-12th Jun 2016

Mielno, Polska

Regatta results
Cadet
P Sail number Crew Sailing club R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Net
1 POL 9809 Piotr Leymańczyk
Mielewczyk Julia
PMOS Pisz 2 1 1 DSQ* 1 2 3 3 6 19.00
2 POL 9996 Miłosz Dołega
Stanisław Dann
Giżycka Grupa Regatowa 1 2 2 3 OCS* 3 1 6 4 22.00
3 POL 9803 Paweł Grabowski
Krystian Krysiak
PMOS Pisz 4 3 3 2 OCS* 9 2 2 1 26.00
4 POL 9847 Karolina Cendrowska
Maja Stankiewicz
MKS Szkuner Myślibórz 5 9 7 4 6 1 16* 4 11 47.00
5 POL 9971 Marcin Jarczewski
Piotr Cendrowski
MKS Szkuner Myślibórz 11* 4 4 10 5 10 7 7 3 50.00
6 POL 9602 Izabela Satrian
Zofia Wolska
UKŻ Wiking Toruń 3 17* 5 8 10 8 4 12 5 55.00
7 POL 9752 Magdalena Leymańczyk
Zuzanna Zachłowska
PMOS Pisz 7 7 6 12 OCS* 7 8 8 7 62.00
8 POL 9972 Bartłomiej Szlija
Marcel Kurjańczyk
UKŻ Wiking Toruń 10 6 DNF* 6 8 6 13 10 10 69.00
9 POL 94 Julia Hościłowicz
Hościłowicz Michalina
UKŻ Wiking Toruń 6 8 DNF* 5 3 4 6 11 OCS 70.00
10 POL 9857 Agata Kalinowska
Emilia Bałdych
UKS FIR Warszawa DNF* 5 DNF 11 2 5 9 13 9 81.00
11 POL 9734 Paweł Pawlicki
Radosław Galus
Giżycka Grupa Regatowa 8 11 10 9 7 13 12 14 15* 84.00
12 POL 9461 Eryk Martynko
Franciszek Wiszniewski
UKŻ Wiking Toruń DNF* DNF DNF 1 OCS 11 5 1 2 101.00
13 POL 9512 Łukasz Czerwiec
Ksawier Zacher
UKS FIR Warszawa 16 13 DNF* 7 OCS 12 10 9 8 102.00
14 POL 9250 Hubert Kurjańczyk
Oskar Plichta
UKŻ Wiking Toruń 13 16 8 15 12 16 15 17* 12 107.00
15 POL 9489 Stanisław Cwojdziński
Igor Haufa
OŚ AZS Poznań 9 10 9 14 14 20* 18 16 17 107.00
16 POL 9514 Mateusz Topolski
Jan Kundzisz
UKŻ Wiking Toruń DNF* 15 DNF DSQ 4 15 11 5 14 118.00
17 POL 9607 Marcin Wasilewski
Kacper Kaczmarczyk
RKS Lasery Zegrze 12 12 DNF* 17 11 19 17 OCS 18 133.00
18 POL 9433 Julian Gloeh
Maciej Donat
MKS Szkuner Myślibórz DNF* 14 DNF 16 18 18 19 15 13 140.00
19 POL 9259 Wojciech Zalewski
Zalewski Jan
KŻ Horn Kraków 15 DNF* DNF 19 9 17 20 20 19 146.00
20 POL 9785 Bartosz Ligęza
Mateusz Ciesielski
Giżycka Grupa Regatowa 14 18 DNF* 13 OCS 14 14 OCS DSQ 154.00
21 POL 9497 Tomasz Buś
Adam Małysa
KŻ Horn Kraków DNF* 19 DNF 18 16 22 22 19 20 163.00
22 POL 9065 Paweł Kajeta
Mielewczyk Bartłomiej
UKŻ Wiking Toruń DNF* DNF DNF 22 13 23 21 18 16 167.00
23 POL 9481 Szymon Szafrański
Jan Pilarski
OŚ AZS Poznań DNF* DNF DNF 23 15 21 23 21 22 179.00
24 POL 1707 Agnieszka Kąkol
Sapieha Inez
UKŻ Lamelka Kartuzy DNF* DNF DNF 21 17 24 24 23 23 186.00
25 POL 964 Gabriela Cielecka
Tadeusz Zalewski
KŻ Horn Kraków DNF* DNF DNF 20 19 25 DNS 22 21 188.00
26 POL 9644 Hubert Roszyk
Mateusz Krzak
OŚ AZS Poznań DNF* DNF DNF 24 20 26 25 24 24 197.00
Upwind24

Manage the regatta yourself with an easy-to-use online platform.

Sign up

© 2022 Upwind24. All rights reserved.