Charlotta Sailing Days

Charlotta Sailing Days

Ustka, Polska

opty
ustka
505
wind
charlotta
bunkry
port
c0
dockbar

About

Charlotta Sailing Days to regaty katamaranów Hobie Cat oraz jachtów klas 505 i FD. Impreza tej kategorii po raz pierwszy w historii odbędzie się w Ustce. Te sierpniowe zawody dla klasy Hobie Cat mają rangę Mistrzostw Polski, natomiast dla klas 505 i FD zaliczone są do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. 

W dniach 16-18 sierpnia Ustka stanie się bazą jachtów klasy 505, FD oraz katamaranów Hobie Cat 14 i 16. W tej nadmorskiej miejscowości odbędą się regaty, w których wezmą udział żeglarze niemal z całej Polski. Będzie to najważniejsza impreza w polskim kalendarzu żeglarskim dla katamaranów Hobie Cat, a dla klas 505 i FD wyniki zostaną zaliczone do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Celem organizatorów Charlotta Sailing Days jest stworzenie cyklicznej imprezy żeglarskiej na Środkowym Wybrzeżu - w pełni wykorzystującą lokalny potencjał- doskonałego miejsca do rozgrywania profesjonalnych i prestiżowych imprez żeglarskich. 

Środkowe Wybrzeże posiada duży,  dotychczas nie w pełni wykorzystany potencjał do organizacji tam regat żeglarskich. Ustka ma odpowiednią infrastrukturę żeglarską,  a przede wszystkim atrakcyjne położenie nad otwartym morzem. To właśnie predestynuje ją do ulokowania tam najważniejszych imprez żeglarskich, z reguły odbywających się na akwenach morskich, a usteckie regaty będą mogły stać się cenną okazją do zdobywania przez polskich żeglarzy doświadczenia żeglowania na otwartym morzu.

Partnerem tytularnym jest Dolina Charlotty, organizatorami Centrum Sportów Wodnych ‘Opty’ oraz PSK505 wraz z WindAdrenaline.pl. Impreza współfinansowana przez Miasto Ustka. 

Więcej o regatach: https://www.facebook.com/CharlottaSailingDays

Venue:

Entry deadlines:

505
1 July - 16 August 2019
505
Flying Dutchman
HC-16
200 PLNbank transfer, cash

Information:

Classes:
505
Flying Dutchman
HC-14
HC-16
Date:
16 - 18 August 2019
Venue:
Ustka, Polska
Open technical support chat