Żeglarski Uniwersytet Dzieci

15th Sep - 16th Dec 2018

Giżycko, Polska

About

Drodzy Optimiści! Otwieramy dla Was Żeglarski Uniwersytet Dzieci!! 

Żeglarski Uniwersytet Dzieci to zadanie realizowane przez Giżycką Grupę Regatową polegające na organizacji cyklicznych warsztatów edukacyjnych połączonych z zajęciami na wodzie w innowacyjnej atrakcyjnej formie dostosowanej odpowiednio do wieku zawodników. Uczestnicy to uzdolnione dzieci z całego kraju w wieku od 10 do 15 lat uprawiające żeglarstwo regatowe w klasie Optimist.

Dzieci będą pracowały w dwóch, dobranych wiekowo zespołach – 12 zawodników (z pierwszej „100” rankingu) grupy A i 12 zawodników (z pierwszej „200” rankingu) grupy B. Podczas zajęć na lądzie grupy zostaną połączone. Zajęcia odbędą się w systemie weekendowym sobota-niedziela w nowo otwartej i doskonale wyposażonej bazie żeglarskiej mieszczącej się w porcie EKOMARINA nad jeziorem Niegocin i funkcjonującej w strukturach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku. Zajęcia teoretyczne zostaną przeprowadzone w formie warsztatów w szczególności przez specjalistów z dziedziny psychologii sportowej, fizjoterapii, dietetyki, meteorologii oraz przepisów regatowych.

Program będzie obejmował również zajęcia z języka angielskiego na poziomie niezbędnym do rywalizacji poza granicami kraju (m. in. w zakresie procedury protestowej podczas regat) oraz zajęcia techniczne z konserwacji jachtów i doskonalenia jakości ślizgu. Treningi na wodzie odbędą na jeziorze Niegocin z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - każdy z jachtów zostanie wyposażony w nadajnik GPS, a komunikacja między uczestnikami zajęć a trenerem odbywać się będzie za pomocą urządzeń typu BB TALKIN umożliwiających kontakt z zawodnikiem i przekazywanie zwrotnych informacji w rzeczywistym czasie. Tak zorganizowane treningi zostaną następnie wspólnie z uczestnikami analizowane pod kątem prędkości, kursów wiatrowych i warunków fizycznych dziecka.

Zajęcia na wodzie odbywać się będą przede wszystkim we wrześniu oraz październiku a wraz z nastaniem warunków zimowych ustąpią na rzecz warsztatów stacjonarnych. Planowane jest zorganizowanie ośmiu dwudniowych bloków szkoleniowych - łącznie będzie to 16 dni tj. 128 godzin - w tym 45 godzin wykładowych. Szczegółowy harmonogram zajęć zostanie opracowany po zamknięciu naboru do Uniwersytetu i uwzględni jesienne plany startowe uczestników.

Zakończenie zadania planowane jest na 16.12.2018r. 

Żeglarski Uniwersytet Dzieci otrzymał wsparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej :-)

Zapraszamy do Giżycka!

Venue:
Entry deadlines:

9th-10th Sep 2018

OPP A
OPP B

no entry fee

Information:
 • Classes:

  OPP A
  OPP B

 • Date:

  15th Sep - 16th Dec 2018

 • Venue:

  Giżycko, Polska

Upwind24

Manage the regatta yourself with an easy-to-use online platform.

Sign up

© 2024 Upwind24. All rights reserved.