Nord Cup

23rd Jun - 2nd Jul 2017 Gorki Zachodnie, Gdańsk, Polska

Regatta results

#
Sail number
Crew
Sailing club
R1
R2
R3
R4
R5
R6
R7
R8
Nett
1
POL 333
Michał Skawiński Kornik
UKS FIR Warszawa
2
3
4
7*
2
2
4
2
19.00
2
POL 878
Maja Kwiek
UKS FIR Warszawa
1
2
2
3
8*
8
2
4
22.00
3
POL 2117
Alicja Tutkowska
Yacht Klub Stal Gdynia
3
1
5
19*
15
1
3
5
33.00
4
POL 1769
Brunon P Herman
WTW Warszawa
17*
10
8
6
4
5
1
1
35.00
5
POL 1904
Igor Wójcik
Yacht Klub Stal Gdynia
6
6
1
21*
5
6
8
8
40.00
6
POL 1803
Zofia Czerniawska
Yacht Klub Stal Gdynia
4
30*
3
13
9
3
7
7
46.00
7
POL 1817
Ignacy Rojek
KS AZS AWFiS Gdańsk
18*
4
10
1
3
17
5
14
54.00
8
POL 1201
Krzysztof Ciborowski
UKS FIR Warszawa
9
11
9
DNF*
13
15
6
9
72.00
9
POL 1897
Franciszek Mikulski
KS AZS AWFiS Gdańsk
20*
9
12
4
6
19
13
18
81.00
10
POL 1888
Joanna Dyja
8
18
28*
10
12
11
19
6
84.00
11
POL 1488
Natalia Burczyńska
OKŻ Olsztyn
7
8
11
5
7
26
21
33*
85.00
12
POL 1155
Jakub Piesiewicz
KS AZS AWFiS Gdańsk
29
OCS*
6
2
1
14
14
20
86.00
13
POL 2099
Szymon Maruszczak
OKŻ Olsztyn
22
7
15
8
16
4
16
26*
88.00
14
POL 1344
Nina Janowicz
KS AZS AWFiS Gdańsk
28*
14
18
9
17
7
22
3
90.00
15
POL 1798
Hanna Ługowska
UKS FIR Warszawa
5
12
14
11
20
25*
18
11
91.00
16
POL 1356
Danuta Wilska
KS AZS AWFiS Gdańsk
16
20
13
12
11
13
9
21*
94.00
17
POL 1753
Michał Jankowski
KS AZS AWFiS Gdańsk
33*
13
17
23
14
23
11
10
111.00
18
POL 2016
Malina Pietrzak
UKS FIR Warszawa
11
15
20
15
18
10
26
32*
115.00
19
POL 14821
Wojtek Jankowski
KS AZS AWFiS Gdańsk
19
21
19
14
DNF*
12
12
19
116.00
20
POL 1396
Mateusz Gąsiorowski
Yacht Klub Stal Gdynia
24
5
7
DNF*
DNF
16
15
17
128.00
21
POL 1581
Aniela Graczyk
OKŻ Olsztyn
21
16
24
18
22
30*
20
15
136.00
22
POL 118
Lila Sochaj
KS AZS AWFiS Gdańsk
30
19
16
17
DNF*
18
17
27
144.00
23
POL 2022
Iwo Dudek
GKŻ Gdańsk
13
22
31
DNF*
DNF
20
10
13
153.00
24
POL 349
Filip Bil
Yacht Klub Stal Gdynia
15
35*
35
20
19
32
32
16
169.00
25
POL 1359
Tymon Sochaj
KS AZS AWFiS Gdańsk
14
27
32
25
DNF*
9
25
39
171.00
26
POL 2222
Karol Stachowski
GKŻ Gdańsk
12
31
22
DNF*
DNF
31
28
12
180.00
27
POL 182
Antoni Grygiel
KS AZS AWFiS Gdańsk
DNF*
34
21
24
10
37
33
34
193.00
28
POL 444
Aleksandra Zybert
OKŻ Olsztyn
DNF*
23
26
16
DNF
34
34
22
199.00
29
POL 879
Igor Grzelak
WTW Warszawa
34
25
29
DNF*
DNF
22
29
29
212.00
30
POL 585
Michał Trafalski
Yacht Klub Stal Gdynia
23
29
25
DNF*
DNF
24
23
OCS
212.00
31
POL 147
Agata Koropecka
Yacht Klub Stal Gdynia
35
17
30
DNF*
DNF
27
39
23
215.00
32
POL 1518
Klara Piotrowska
WTW Warszawa
32
26
33
DNF*
DNF
29
30
24
218.00
33
POL 2107
Marta Piotrowska
WTW Warszawa
25
32
37
DNF*
DNF
28
24
31
221.00
34
POL 1498
Kacper Kryszewski
GKŻ Gdańsk
27
28
23
DNF*
DNF
35
DSQ
30
231.00
35
POL 1523
Olga Wietek
Yacht Klub Stal Gdynia
10
24
DNF*
DNF
DNF
DNF
DNF
25
235.00
36
POL 442
Adrian Manista
OKŻ Olsztyn
DNF*
DNC
DNF
22
DNF
21
27
35
237.00
37
POL 2096
Liwia Liszkiewicz
OKŻ Olsztyn
31
33
36
DNF*
21
39
40
OCS
244.00
38
POL 4707
Franciszek Zając
GKŻ Gdańsk
DNF*
36
34
DNF
DNF
33
31
28
250.00
39
POL 1351
Lena Murach
KS AZS AWFiS Gdańsk
DNF*
OCS
27
26
DNF
OCS
41
36
262.00
40
POL 4705
Filip Różyczki
GKŻ Gdańsk
36
37
39
DNF*
DNF
36
35
40
267.00
41
POL 441
Maksymilian Rybicki
OKŻ Olsztyn
26
39
38
DNF*
DNF
DNF
38
DNF
273.00
42
POL 45
Michał Roman
GKŻ Gdańsk
DNS*
38
40
DNF
DNF
40
36
37
279.00
43
POL 5
Natasza Micewicz
GKŻ Gdańsk
DNF*
40
DNF
DNF
DNF
38
37
38
285.00