Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet

16th-18th Sep 2022

Krynica Morska, Polska

Regatta results
Cadet
P Sail number Crew Dob Gender Sailing club R1 R2 R3 R4 Net
1 POL 9972 Patryk Ulaczyk
Michał Pawela
2006
2009
Male
Male
UKŻ Lamelka Kartuzy 1 6* 4 2 7.00
2 POL 9902 Zuzanna Ostrowska
Olga Lasota
2005
2010
Female
Female
MKS Dwójka Warszawa 4 4 1 11* 9.00
3 POL 10074 Piotr Cendrowski
Maks Ambroziak
2005
2012
Male
Male
MKS Dwójka Warszawa 3 2 5 18* 10.00
4 POL 10067 Maciej Cesarz
Zofia Szaryńska
2007
2010
Male
Female
MKS Dwójka Warszawa 8* 1 2 8 11.00
5 POL 10068 Franciszek Massalski
Stanisław Massalski
2008
2011
Male
Male
MKS Dwójka Warszawa 2 5 6 10* 13.00
6 POL 10069 Adam Rutkowski
Wojciech Szaryński
2006
2011
Male
Male
MKS Dwójka Warszawa 5 11* 3 5 13.00
7 POL 9849 Sebastian Czerwiński
Mateusz Dudziński
2007
2013
Male
Male
UKS Żeglarz Wrocław 7 9* 8 1 16.00
8 POL 10085 Zuzanna Zachłowska
Marcelina Konert
2005
2008
Female
Female
PMOS Pisz 6 7 9* 4 17.00
9 POL 10083 Anastazja Pastuszka
Joanna Kłok
2006
2008
Female
Female
PMOS Pisz 10* 8 7 3 18.00
10 POL 10034 Oliwia Kuliś
Jowita Kuliś
2005
2010
Female
Female
UKŻ Ostróda 9 3 12* 9 21.00
11 POL 9971 Bartosz Kuliś
Antonina Kuliś
2008
2012
Male
Female
UKŻ Ostróda 17 12 UFD* 6 35.00
12 POL 9903 Anna Łyczko
Wiktoria Krauza
2005
2011
Female
Female
ŻUKS Stężyca 12 15 13 19* 40.00
13 POL 10063 Jakub Klasa
Igor Chabowski
2006
2008
Male
Male
ŻUKS Stężyca 15 13 UFD* 13 41.00
14 POL 9857 Krzysztof Woźniak
Jan Nowakowski
2007
2010
Male
Male
UKS Żeglarz Wrocław 11 21* 15 16 42.00
15 POL 9238 Zdzisław Bulik
Zuzanna Kamińska
2006
2006
Male
Female
MKS Dwójka Warszawa 20* 10 20 14 44.00
16 POL 9901 Maciej Bicki
Jan Cimiengo
2005
2009
Male
Male
ŻUKS Stężyca 13 24* 24 12 49.00
17 POL 9602 Filip Nowak
Olek Konkel
2008
2009
Male
Male
UKŻ Lamelka Kartuzy 16 22* 17 17 50.00
18 POL 9237 Jan Kopyra
Stefan Chojnowski
2006
2012
Male
Male
MKS Dwójka Warszawa 28 14 10 UFD* 52.00
19 POL 9354 Aleksandra Gileta
Izabela Ośkiewicz
2006
2010
Female
Female
MKS Dwójka Warszawa 21 16 16 24* 53.00
20 POL 9999 Antoni Kopytko
Michalina Kopytko
2008
2011
Male
Female
UKŻ Ostróda 27* 26 22 7 55.00
21 POL 10103 Natalia Pieńkowska
Jagoda Mikołajewska
2009
2014
Female
Female
MKŻ Mikołajki 25 20 11 29* 56.00
22 POL 10104 Amelia Leszczyńska
Nina Gulajew
2006
2013
Female
Female
MKŻ Mikołajki 23 19 14 27* 56.00
23 POL 9433 Piotr Buch
Mikołaj Sołdan
2008
2008
Male
Male
MKS Dwójka Warszawa 19 27* 19 20 58.00
24 POL 9512 Mateusz Tokarski
Kajetan Tokarski
2008
2010
Male
Male
UKS Żeglarz Wrocław 14 25 26* 23 62.00
25 POL 9603 Lena Nesterowicz
Zofia Sienkiewicz
2009
2007
Female
Female
PMOS Pisz 29* 17 21 25 63.00
26 POL 9487 Iga Dębecka Strzyżewska
Pola Sołdan
2008
2013
Female
Female
MKS Dwójka Warszawa 24 30* 18 22 64.00
27 POL 9756 Paulina Schütz
Zofia Przybyła
2007
2008
Female
Female
UKS Wodniacy Graczyn 22 23* 23 21 66.00
28 POL 9607 Stanisław Paczkowski
Patryk Frąszczak
2006
2013
Male
Male
KST Włókniarz Chełmża 18 28 27 33* 73.00
29 POL 9127 Pola Czerwińska
Marysia Sajewicz
2008
2008
Female
Female
UKS Żeglarz Wrocław 34* 33 28 15 76.00
30 POL 9956 Łucja Falęcik
Kiara Keller
2009
2013
Female
Female
MKŻ Mikołajki 30 18 UFD* 30 78.00
31 POL 9606 Julia Czapiewska
Hanna Wasilewska
2008
2008
Female
Female
ŻUKS Stężyca 32* 31 25 26 82.00
32 POL 9256 Mikołaj Olejniczak
Adam Wasilewski
2009
2011
Male
Male
KST Włókniarz Chełmża 26 29 30 31* 85.00
33 POL 9463 Tomasz Stoltmann
Aleksander Hinc
2009
2009
Male
Male
UKS Wodniacy Graczyn 31 32 29 UFD* 92.00
34 POL 10065 Weronika Wiadro
Abigail Weatherill
2006
2011
Female
Female
UKŻ Ostróda DNF* 35 32 28 95.00
35 POL 9134 Karola Markowska
Oliwia Martwicka
2007
2009
Female
Male
UKS Wodniacy Graczyn 33 34* 31 32 96.00
36 POL 9801 Jędrzej Majewski
Diana Smoleńska
2006
2013
Male
Female
UKŻ Ostróda DNF* DNF DNF DNF 111.00
Upwind24

Manage the regatta yourself with an easy-to-use online platform.

Sign up

© 2022 Upwind24. All rights reserved.