III Dzierżno Cup 2021

2nd-3rd Oct 2021

Rzeczyce, Polska

Regatta entries list
ILCA 4 (Laser 4.7)
# Class Crew Dob Sailing club Entry date
1 ILCA 4 (Laser 4.7) Alicja Sobota 2006 Stowarzyszenie Marina Poraj 9/8/21, 1:45 PM
2 ILCA 4 (Laser 4.7) Maciej Kowalski 2007 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
3 ILCA 4 (Laser 4.7) Karol Rusin 2006 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
4 ILCA 4 (Laser 4.7) Kacper Kadłubowski 2007 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
5 ILCA 4 (Laser 4.7) Maciej Malitowski 2008 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
6 ILCA 4 (Laser 4.7) Kacper Niewiadomski 2007 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
7 ILCA 4 (Laser 4.7) Kacper Stęplowski 2009 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
8 ILCA 4 (Laser 4.7) Kamil Szlachetka 2006 JK Pogoria Dąbrowa Górnicza 9/21/21, 11:24 AM
9 ILCA 4 (Laser 4.7) Kornelia Klimas 2007 UKS Silesia Opty 9/22/21, 5:35 PM
10 ILCA 4 (Laser 4.7) Jakub Jaworski 2007 UKS Silesia Opty 9/22/21, 5:35 PM
11 ILCA 4 (Laser 4.7) Danuta Grudzień 2006 UKS Silesia Opty 9/22/21, 5:35 PM
12 ILCA 4 (Laser 4.7) Maciej Maciejczyk 2004 UKS Pogoria Dąbrowa-Górnicza 9/27/21, 10:09 AM
13 ILCA 4 (Laser 4.7) Aleksandra Jędryka 2005 Stowarzyszenie Marina Poraj 9/27/21, 2:21 PM
14 ILCA 4 (Laser 4.7) Julia Maziarz 2006 KS Energetyk Jaworzno 9/27/21, 3:45 PM
15 ILCA 4 (Laser 4.7) Emilia Maziarz 2008 KS Energetyk Jaworzno 9/27/21, 3:45 PM
16 ILCA 4 (Laser 4.7) Piotr Grabski 2005 SYC Zefir Drakkar Poraj 9/27/21, 6:09 PM
17 ILCA 4 (Laser 4.7) Karolina Jałoszyńska 2006 KŻ Nysa 9/28/21, 3:26 PM
18 ILCA 4 (Laser 4.7) Michał Kaczmarek 2007 KŻ Nysa 9/28/21, 3:32 PM
19 ILCA 4 (Laser 4.7) Kacper Michalski 2008 KŻ Nysa 9/28/21, 3:35 PM
20 ILCA 4 (Laser 4.7) Zofia Prędki 2006 KŻ Nysa 9/28/21, 3:47 PM
21 ILCA 4 (Laser 4.7) Miłosz Orszulak 2008 YC PTTK Beskid Nowy Sącz 9/29/21, 7:21 PM
22 ILCA 4 (Laser 4.7) Wiktoria Grima 2005 TS Kuźnia Rybnik 9/29/21, 10:24 PM
23 ILCA 4 (Laser 4.7) Hanna Wróbel 2006 UKŻ Pirat Bolesławiec 9/30/21, 11:58 PM
24 ILCA 4 (Laser 4.7) Julita Jaworska 2006 UKŻ Pirat Bolesławiec 9/30/21, 11:58 PM
25 ILCA 4 (Laser 4.7) Noah Hugeth 2006 UKŻ Pirat Bolesławiec 9/30/21, 11:58 PM
26 ILCA 4 (Laser 4.7) Malwina Kowalczyk 2003 JK Pogoria Dąbrowa Górnicza 10/1/21, 9:13 PM
ILCA 6 (Laser Radial)
# Class Crew Dob Sailing club Entry date
1 ILCA 6 (Laser Radial) Damian Sobota 2004 Stowarzyszenie Marina Poraj 9/8/21, 1:46 PM
2 ILCA 6 (Laser Radial) Tomasz Nitka 1987 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
3 ILCA 6 (Laser Radial) Konstantyn Podwojski 2005 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
4 ILCA 6 (Laser Radial) Karol Głąbik 2003 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
5 ILCA 6 (Laser Radial) Michał Tokarczyk 2004 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
6 ILCA 6 (Laser Radial) Tomasz Procek 2003 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
7 ILCA 6 (Laser Radial) Piotr Hofman 2003 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
8 ILCA 6 (Laser Radial) Dominik Masłoń 2005 Stowarzyszenie Marina Poraj 9/25/21, 5:56 PM
9 ILCA 6 (Laser Radial) Michał Gonciarz 2004 UKS Pogoria Dąbrowa-Górnicza 9/27/21, 10:09 AM
10 ILCA 6 (Laser Radial) Michał Szymaszek 1995 UKS Pogoria Dąbrowa-Górnicza 9/27/21, 10:09 AM
11 ILCA 6 (Laser Radial) Szymon Pasiut 1998 YC PTTK Beskid Nowy Sącz 9/27/21, 1:41 PM
12 ILCA 6 (Laser Radial) Hanna Koczar 2003 TS Kuźnia Rybnik 9/28/21, 12:13 PM
13 ILCA 6 (Laser Radial) Marcel Skubański 2005 KŻ Nysa 9/28/21, 3:40 PM
14 ILCA 6 (Laser Radial) Wiktoria Harnasz 2005 TS Kuźnia Rybnik 9/28/21, 4:31 PM
15 ILCA 6 (Laser Radial) Bernard Krajewski 1952 MKŻ Arka Gdynia 9/29/21, 6:04 PM
16 ILCA 6 (Laser Radial) Szymon Maruszczak 2005 Nauticus YC Olsztyn 9/29/21, 7:48 PM
17 ILCA 6 (Laser Radial) Jan Lipowski 2002 KN Lider Kraków 9/29/21, 9:19 PM
18 ILCA 6 (Laser Radial) Nikodem Pytlik 2003 JK Pogoria Dąbrowa Górnicza 9/30/21, 6:05 PM
OPP A
# Class Crew Dob Sailing club Entry date
1 OPP A Mateusz Kajanek 2008 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
2 OPP A Paweł Kornke 2008 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
3 OPP A Michał Godlewski 2008 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
4 OPP A Michał Trzpis 2008 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
5 OPP A Kinga Szlachetka 2008 JK Pogoria Dąbrowa Górnicza 9/21/21, 11:28 AM
6 OPP A Wojtek Wójcik 2008 TS Kuźnia Rybnik 9/22/21, 12:05 PM
7 OPP A Karol Gaj 2007 TS Kuźnia Rybnik 9/22/21, 12:05 PM
8 OPP A Antoni Syrek 2008 UKS Silesia Opty 9/22/21, 5:35 PM
9 OPP A Kacper Kostarz 2007 UKS Silesia Opty 9/22/21, 5:35 PM
10 OPP A Tymoteusz Breitkopf 2009 UKS Silesia Opty 9/22/21, 5:35 PM
11 OPP A Zofia Matyszkiewicz 2008 UKS Silesia Opty 9/22/21, 5:35 PM
12 OPP A Ignacy Kościelak 2008 PKM LOK Poznań 9/27/21, 7:58 AM
13 OPP A Franciszek Kumor 2008 Stowarzyszenie Marina Poraj 9/27/21, 2:08 PM
14 OPP A Wiktoria Sajdak 2006 Stowarzyszenie Marina Poraj 9/27/21, 2:21 PM
15 OPP A Maja Borkowska 2008 KS Energetyk Jaworzno 9/27/21, 3:52 PM
16 OPP A Zuzanna Zygmunt 2008 JK Pogoria Dąbrowa Górnicza 9/28/21, 6:43 PM
17 OPP A Jarema Kaźmierski 2008 UKŻ Pirat Bolesławiec 9/30/21, 11:58 PM
OPP B
# Class Crew Dob Sailing club Entry date
1 OPP B Tomasz Sobota 2009 Stowarzyszenie Marina Poraj 9/8/21, 1:48 PM
2 OPP B Konstanty Koziarski 2010 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
3 OPP B Kamila Maziarz 2009 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
4 OPP B Michał Johan 2009 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
5 OPP B Zuzanna Siergiej 2009 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
6 OPP B Miłosz Rubinkowski 2009 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
7 OPP B Piotr Malitowski 2011 LOK Garland Gliwice 9/10/21, 9:04 PM
8 OPP B Mikołaj Farana 2009 UKŻ Moris Pszczyna 9/13/21, 6:27 AM
9 OPP B Henryk Farana 2012 UKŻ Moris Pszczyna 9/13/21, 6:27 AM
10 OPP B Gustaw Kowalski 2009 TS Kuźnia Rybnik 9/22/21, 12:05 PM
11 OPP B Grzegorz Górecki 2010 TS Kuźnia Rybnik 9/22/21, 12:05 PM
12 OPP B Piotrek Słomka 2009 TS Kuźnia Rybnik 9/22/21, 12:05 PM
13 OPP B Wojciech Kluczniok 2011 TS Kuźnia Rybnik 9/22/21, 12:05 PM
14 OPP B Marta Wójciak 2009 TS Kuźnia Rybnik 9/22/21, 12:05 PM
15 OPP B Amelia Bac-Cardenas 2009 TS Kuźnia Rybnik 9/22/21, 12:05 PM
16 OPP B Blanka Mrugalska 2011 TS Kuźnia Rybnik 9/22/21, 12:05 PM
17 OPP B Krzysztof Knasiecki 2009 PKM LOK Poznań 9/24/21, 10:12 AM
18 OPP B Paweł Kuchowicz 2011 PKM LOK Poznań 9/24/21, 10:12 AM
19 OPP B Mateusz Kayser 2009 PKM LOK Poznań 9/24/21, 10:12 AM
20 OPP B Lena Kasperczyk 2011 PKM LOK Poznań 9/24/21, 10:12 AM
21 OPP B Anna Zaczkowska 2010 Stowarzyszenie Marina Poraj 9/27/21, 2:08 PM
22 OPP B Krzysztof Zawadzki 2009 Stowarzyszenie Marina Poraj 9/27/21, 2:08 PM
23 OPP B Tomasz Guzik 2010 Stowarzyszenie Marina Poraj 9/27/21, 2:08 PM
24 OPP B Jan Celeban 2012 KS Energetyk Jaworzno 9/28/21, 2:03 PM
25 OPP B Stanisław Cygan 2011 KS Energetyk Jaworzno 9/28/21, 2:03 PM
26 OPP B Aleksander Tabor 2012 KS Energetyk Jaworzno 9/28/21, 2:03 PM
27 OPP B Julia Rębisz 2011 KS Energetyk Jaworzno 9/28/21, 2:03 PM
28 OPP B Anna Chrobak 2011 KŻ Nysa 9/28/21, 3:22 PM
29 OPP B Patrycja Jałoszyńska 2010 KŻ Nysa 9/28/21, 3:29 PM
30 OPP B Wincenty Sanecki 2010 KŻ Nysa 9/28/21, 3:38 PM
31 OPP B Michał Szota 2010 KŻ Nysa 9/28/21, 3:43 PM
32 OPP B Adam Orzeszko 2010 KŻ Nysa 9/28/21, 3:49 PM
33 OPP B Maria Pazera 2010 KS Energetyk Jaworzno 9/29/21, 8:32 AM
34 OPP B Marcel Waszkiewicz 2011 Jacht Klub Nisko 9/29/21, 6:47 PM
35 OPP B Aleksander Szczepara 2009 UKS AKŻ Leszcz 9/29/21, 6:55 PM
36 OPP B Lena Houda 2011 UKS AKŻ Leszcz 9/29/21, 7:03 PM
37 OPP B Sergiusz Gromowski 2010 KS Energetyk Jaworzno 9/29/21, 7:15 PM
38 OPP B Jan Waśkiewicz 2012 KŻ Horn Kraków 9/29/21, 7:33 PM
39 OPP B Mikołaj Grabowski 2009 UKS AKŻ Leszcz 9/29/21, 7:42 PM
40 OPP B Helena Radziwon 2012 KŻ Horn Kraków 9/29/21, 7:56 PM
41 OPP B Jakub Burnus 2012 KŻ Horn Kraków 9/29/21, 7:56 PM
42 OPP B Marianna Jasińska 2012 UKS AKŻ Leszcz 9/29/21, 8:04 PM
43 OPP B Lena Musialska 2012 KŻ Horn Kraków 9/29/21, 8:08 PM
44 OPP B Ida Młynarczyk 2009 UKS AKŻ Leszcz 9/29/21, 8:38 PM
45 OPP B Zofia Szczypka 2012 UKS AKŻ Leszcz 9/29/21, 10:21 PM
46 OPP B Jakub Stański 2011 UKŻ Pirat Bolesławiec 9/30/21, 11:58 PM
47 OPP B Michał Durniat 2009 UKŻ Pirat Bolesławiec 9/30/21, 11:58 PM
48 OPP B Marika Konieczna 2009 UKŻ Pirat Bolesławiec 9/30/21, 11:58 PM
49 OPP B Karol Zając 2009 UKŻ Pirat Bolesławiec 9/30/21, 11:58 PM
50 OPP B Adam Kędzierski 2012 UKŻ Pirat Bolesławiec 9/30/21, 11:58 PM
51 OPP B Samuel Bac-Cardenas Bac- 2021 TS Kuźnia Rybnik 10/3/21, 2:45 PM
Upwind24

Manage the regatta yourself with an easy-to-use online platform.

Sign up

© 2022 Upwind24. All rights reserved.